
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 346.743017 mg |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 50 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
Stock: 567
Distributors
pcbx
Unit Price$3.07262
Ext.Price$3.07262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.07262 | $3.07262 |
| 10 | $2.37157 | $23.71570 |
| 25 | $2.29036 | $57.25900 |
| 50 | $2.19787 | $109.89350 |
| 100 | $2.10911 | $210.91100 |
| 300 | $2.09668 | $629.00400 |
| 500 | $2.08432 | $1042.16000 |
